swojskie-klimaty.pl

OŁAWSKI INFORMATOR TURYSTYCZNY

sen oławskiego turysty…


...Witamy Państwa w Oławie. Właśnie wjechaliśmy do Rynku jakich na Dolnym Śląsku sporo, ale nie było by tu nas gdyby nie wyjątkowość tego miasta. Nigdzie herb miasta nie jest tak kultywowany jak tu i nigdzie nie ma tylu kogucich atrakcji co tu. 

Macie jedyną możliwość  obejrzeć serce zegara z koguciego grodu, który stworzony został przez  3 warzywa (!) -sałatę, buraka i kapustę i nie wyszła z tego sałatka warzywna ani klops tylko niespotykany nigdzie więcej  zegar, który odmierzy czas  delektowania  się  naszym grodem .

Wejdziemy na wieżę ratusza skąd zobaczymy leniwie rozłożone budynki i domy ,wieże kościelne które kryją tajemnice , dachy domów w których spróbujecie potraw z koguta słynnych od stuleci, jakich nigdzie więcej ……..   I na  tym kogucim szlaku nie raz z zadumy wyrwie Was  pianie  koguta,  które usłyszycie wchodząc w miejsca niezwykłe …..

 

W mieście koguta – kogut będzie waszym  przewodnikiem, on Wam wskaże na co patrzeć, czego słuchać, co spróbować i gdzie pójść a gdy pogłaskacie grzebień ogromnego koguta z Rynku na szczęście , otrzymacie prawo do koguciego certyfikatu  z piórem   koguta  ….. ,  

a ten kogut tak się Wam spodoba, że  weźmiecie go ze sobą pod postacią poduszki, maskotki, breloczka, kubka, ręcznika, gwizdka na wodę itp, które będziecie sobie mogli kupić w informacji turystycznej  ”Pod Kogutem” naturalnie…… i będziecie pamiętać te gęsie wątróbki wg przepisu oławskiego kuchmistrza, i te kogucie udka i skrzydełka chrupiące …. a ciasteczka maślane w kształcie koguta weźmiecie ze sobą w olbrzymiej torbie z  namalowanym oławskim kogutem…….

 no a teraz buuudziiimy się ……….. cholera! 

 No ale może wkrótce to nastąpi :) ,  wszystkich, którzy mają podobne sny i chcą aby sen stał się jawą zapraszam w szeregi Oławskiego Stowarzyszenia Turystycznego RYCZYN , im nas więcej tym więcej szans  na  to, żeby wreszcie  nasze miasto zostało docenione. Mamy czym, więc pochwalmy się Oławą .

Chętnych do działania proszę o zgłoszenie na e-mail:   rajd.ryczyn@o2.pl

 

 

 

Leave a Reply