swojskie-klimaty.pl

OŁAWSKI INFORMATOR TURYSTYCZNY

Archive for the '***CERTYFIKAT RYCZYŃSKI ***' Category

CERTYFIKAT RYCZYŃSKI

Author: MALVOY
05 8th, 2015

W 2015r na XXI Aprilisowym Spotkaniu Turystów w Grodziskach Ryczyńskich, Oławskie Stowarzyszenie Turystyczne RYCZYN po raz pierwszy przyznało „Certyfikat Ryczyński”  .

Przyzynanie Certyfikatu ma na celu propagowanie Grodzisk Ryczyńskich ale przede wszystkim ma świadczyć o najwyższej  jakości proponowanego artykułu.

W tym roku certyfiakty otrzymali m.in.  ”Spiżarnia Miodowa” Państwa Migockich z Oławy.

Ich pasieka  postawiona jest w lesie ryczyńskim , co gwarantuje najwyższą jakość miodów gdyż  las ten  słynie  z wielu roślin miododajnych a miód tam pozyskiwany ma niepowtarzalny smak i aromat.

Poza tym jeden z proponowanych miodów przez „Spiżarnię Miodową” nosi nazwę „Ryczyński” .

Przyjmując „Certyfikat Ryczyński” Nr 1-  Państwo Migoccy złożyli uroczyste ślubowanie , że będą dbać o to, żeby jakość miodów ryczyńskich zawsze była na najwyższym poziomie.

 

Drugi „Certyfikat Ryczyński” otrzymał Pan Aleksander Trembecki z Oławy, który dopiero jest adeptem pszczelarstwa ale wprowadzanym w pszczele tajniki przez  Państwa Migockich, a to  gwarantuje, że miód , również pozyskiwany z miododajnych  roślin lasów ryczyńskich, będzie wyjątkowy w smaku.

Pan Aleksander również złożył ślubowanie odnośnie jakości  wytawarzanych miodów, a ponadto pasieka Pana Aleksandra będzie nosić nazwę –  ”Pasieka Ryczyńska”.

Rajcy Kasztelanii Ryczyńskiej działając z upoważnienia Kasztelana Drzemlika stale będą czuwać nad jakością miodów czy pszczelarze stosują ryczyńskie zasady jakości . :)

a niżej treść certyfikatu ryczyńskiego :

 

Certfikat przyznali Rajcy  z Ryczyna w składzie:

1. Szymon Głogowski  - reprezentant bartników

2. Adam Piskorz –   reprezentant leśników

oraz  Magda Przysiężna-Pizarska, Ada Krakowska i Małgorzata Łuszczyńska czuwające nad smakiem miodowych produktów.

 

dumni posiadacze wyjątkowych certyfikatów

fot. E.Łuszczyńska, J.Sulżyk

fot. dzięki uprzejmości „Bartnictwo Dolnosląskie” Szymon Glogowski