swojskie-klimaty.pl

OŁAWSKI INFORMATOR TURYSTYCZNY

TURYSTYKA ARCHEOLOGICZNA – www.turystykaarcheologiczna.pl


  • DSC_9359

n/w tekst  za pozwoleniem autorów pochodzi ze strony      www.turystykaarcheologiczna.pl

Strona ta adresowana jest do wszystkich tych, dla których zwykła turystyka to za mało… Do tych, którzy są głodni wiedzy i chcą przeżyć niezapomnianą przygodę… A taką może zapewnić polska archeologia i wcale nie trzeba jeździć za granice (choć można), by zobaczyć coś „super-extra”.

Spektakularne zabytki wydobyte na światło dzienne przez archeologów i zapierające dech w piersiach rekonstrukcje są obiektem zainteresowania turystów nie tylko z Polski. Stanowią też ciekawą alternatywę dla „tradycyjnych” ofert wypoczynku, jak choćby wylegiwania się na leżaku na plaży w Chorwacji…

idea…

festyn archeologiczny
Główną ideą jest propagowanie wiedzy archeologicznej i dziedzictwa, które mozolnie odkrywają archeolodzy. Pragniemy zaakcentować walory dziedzictwa kulturowego i historycznego na terenie Polski. 

W jednym miejscu w sieci staramy się zebrać informacje o festynach, skansenach i muzeach archeologicznych w Polsce, by ułatwić wszystkim wybór kierunku zwiedzenia.

Wielu zainteresowanym z pewnością nie wystarczy klasyczne zwiedzanie obiektów muzealnych i podziwianie eksponatów w gablotkach… Pstrykanie fotografii i przeglądanie folderów informacyjnych

Wszystkim osobom pragnącym zobaczyć badania archeologiczne z bliska i poznać warsztat archeologa polecamy dział: Oferta.

Turystyka archeologiczna (lub ja ktoś woli archeoturystyka) może być przygodą i sposobem na niezapomniane wakacje. Na całym świecie każdego roku sretki tysiący osób wybiera taki sposób sposób spędzenia wolnego czasu.

Leave a Reply