swojskie-klimaty.pl

OŁAWSKI INFORMATOR TURYSTYCZNY

XXV – JUBILEUSZOWY APRILIS W GRODZISKACH RYCZYŃSKICH – piknik historyczny


 

 

Dzięki hojnosci naszych Darczyńców, na XXV Ryczynie rozwiążemy nasz róg obfitości, główna nagroda już czeka….

Kolejna atrakcja spodziewana na pikniku w Ryczynie :

Na Ryczyn przygotowaliśmy całą masę atrakcji – będą gry i zabawy dla każdego , mamy bardzo atrakcyjne nagrody za udział w konkursach, wystraczy pojawić się 27.04.2019r na polanie koło jazu , niedaleko grodzisk ryczyńskich.

Juz od godziny 10,00  zaraz po przedstawieniu przybyłych drużyn, zacznie się pierwsza z konkurencji  – Bieg Dam, Białki z każdej z drużyn będą sprawdzać swoje umiejętności w kilku różnych zadaniach, w których niekoniecznie będzie się liczyła prędkość , ważne będzie poprawne i dokładne wykonanie zadań – tradycyjnie pojawi się Matylda, topór i ziarna….. :)   Swoich sił będą mogły również w Biegu Dam spróbować wszystkie Damy, które przybędą do Ryczyna , oczywiście nagrody w planie są.

W trakcie gdy Panie będą sprawdzać swoje umiejętności, Panowie będą mogli swoich sił spróbować w zabawie BIĆ WIKINGA – wprowadzimy system pucharowy ,  więc nagrody będą dla trójki najzwinniejszych panów.

W planie mamy również gry drużynowe takie jak KUBB i przeciąganie liny.

Oczywiście będzie jeszcze tak lubiany przez wszystkich quiz historyczny z tematem przewodnim Ryczyn średniowieczny, warto trochę powertować internet w poszukiwaniu historycznych ciekawostek z Ryczyna, z pewnością przyda się to do wygrania cennej nagrody .

W międzyczasie  Drużyna Ślęgu poprowadzi warsztaty motankowe, każdy będzie mógł zrobić swoją lalkę np. podróżniczkę lub dziesięciorączkę na szczeście .

Żerca, którego poznaliśmy już w zeszłym roku,  na stanowisku wróżebnym powie co nas czeka w tym roku i okaże się czy warto posiłować się z kołem fortuny….

Oprócz tych w/w będą warsztaty filcowania z drużuną Lede z Krakowa, rogownicze z Piachem z Gniezna, fechtunku z Wiwernem i Drużyną Ślęgu, łucznicze prowadzone przez Bractwo Łucznicze z Kluczborka i z Wiwernem, w tym roku na polanie pojawi się  sporo namiotów  odtwórców wszesnego średniowiecza z kramami biżuterii, uzbrojenia  i odzieży , może ktoś się skusi na to piękne rękodzieło i  stanie się to jego pasją , tak jak naszą….

Specjalną niespodzianką będzie na pewno wyróżniający się   odzieniem  grupa Muszkieterów , którzy przybędą z zamku w Bolkowie do Ryczyna….

No i oczywiście wisienka na torcie – wykład dr Magdaleny Przysieżnej-Pizarskiej na grodzisku.

Tam po prostu trzeba być .  Ani w naszym powiecie, ani w sąsiedzkim na pewno nie ma drugiej takiej imprezy, Ryczyn staje się znany w całej Polsce,  tworzymy atrakcje turystyczną już rozpoznawalną na mapie  imprez historycznych.

 

I tak przy okazji dzieki naszym łaskawcom – tj. tym stałym – czyli Gminie Oława,  Nadleśnictwu Oława z siedzibą w Bystrzycy Oławskiej, Wydziałowi Historii Uniwerytetu Opolskiego, w tym roku po raz pierwszy również Starostwu Powiatowemu  w Oławie , ZGK , Panu Wójcikowi z Bystrzycy, Tartakowi Marbo, Dobrodziejom z Wójcic, i wielu  innym,  dla których będą specjalne podziekowania,  mamy całą masę  wyjatkowo cennych i atrakcyjnych  nagród, zapraszamy wszystkich ,

Ryczyn nasza perełka przyrodniczo-archeologiczna 27.04.2019 zdradzi wiele tajemnic.

Zapraszamy :)

 

i to co najważniejsze – przypominamy o konieczności ubezpieczenia się , każdy uczestnik  przybywa do nas na własną rękę,  każdy sam musi  pilnować zasad bezpiecznego poruszania się,  zaznajamiać się  z wszelkimi regulaminami i przepisami przebywając na drogach, ścieżkach leśnych czy terenach zakładu,  jest to impreza otwarta, w terenie bez ograniczeń miejsca i czasu, zadabajmy o bezpieczeństwo swoje i współtowarzyszy, osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką  dorosłych,

na terenie pikniku obowiązuje też regulamin , każdy musi się z nim zapoznać co potwierdza własnoręcznym podpisem przy wpisaniu się na listę uczestników.

treść  Regulaminu: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Browar PROBUS – nasz Dobrodziej -  i jak widać – wie co dobre……..

 

 

Jedną z atrakcji na Ryczynie – 27.04.2019 r będą goście z Neckenrody, specjaliści z dziedziny barwienia urzetem, przybliżą nam metody naturalnego farbowania stosowane od czasów wczesnego średniowiecza, pokażą że średniowiecze było pełne barw …. tylko w Ryczynie na XXV jubileuszowym pikniku – zapraszamy

 

 

 

 

 

 

To juz  od 25 lat spotykamy się na Ryczynie, sporo…..

dużo się zadziało, dużo zmieniło  i dużo ludzi przewinęło….

zaczynamy temat 25 Jubileuszu w Ryczynie, pomysłów mamy sporo, na pewno będziemy informować na bieżąco o tym co w planie, jeśli ktoś chce razem z nami podziałać zapraszamy.

a więc pierwszy oficjalny wpis:

 

Leave a Reply